کیفیت برتر نرم افزارهای آی پد نسبت به تبلت های اندرویدی

Facebook for Android Tablets

تصویر بالا: برنامه فیس بوک بر روی تبلت های اندرویدی

برنامه های فروشگاه Google Play اکثراً برای تلفن‌های هوشمند با صفحات کوچک‌تر طراحی شده اند و در زمان اجرای آنها بر روی تبلت ها، کیفیت تصاویر، حجم اطلاعات نمایش داده شده در هر صفحه و … در این برنامه ها در وضعیت نامناسبی قرار گرفته و عملکرد مورد نظر را ارائه نمی‌دهند.

eBay for iPad

تصویر بالا: برنامه eBay بر روی آی پد

eBay for Android Tablets

تصویر بالا: برنامه eBay بر روی تبلت های اندرویدی

 

TBS for iPad

تصویر بالا: برنامه TBS بر روی آی پد

TBS for Android TabletsT

تصویر بالا: برنامه TBS بر روی تبلت های اندرویدی

تعداد بیشتر بازی‌های آی پد:

خوشبختانه در این بخشGoogle Play فقط از نظر تعداد نسبت به App Store ضعیف‌تر است و از نظر کیفیت، این بازی‌ها تفاوت چندانی با نسخه ارائه شده برای App Store ندارند. برای مشخص‌تر شدن فاصله این دو فروشگاه در تعداد نرم افزار، سایت PC Mag برترین ناشران بازی‌ها را مورد بررسی قرار داده و به نتیجه ۴۰۲ عنوان برای آی پد نسبت به ۱۷۶ عنوان برای تبلت های آندرویدی رسیده است. البته این نتیجه با حذف ۱۶۶ بازی مربوط به کمپانی Big Fish به نسبت ۲۳۶ به ۱۶۲ می‌رسد که همچنان نشان از برتری فروشگاه App Store دارد.

موارد دیگر:

سایت PC Mag در طول این بررسی به نکات بسیار جالب دیگری نیز در خصوص Google Play دست یافته است که یکی از آنها، سخت و پیچیده بودن پروسه یافتن نرم افزار برای تبلت های آندرویدی است. ظاهراً Google Play هیچ راه حل مناسب و منطقی برای متمایز کردن برنامه های طراحی شده برای تبلت ها با اسمارت فون ها ندارد و تنها می‌توان از پیشنهادات بسیار محدود برنامه های مربوط به تبلت ها استفاده نمود و یا با تایپ کلمات کلیدی چون Tablet و HD، به نرم افزارهای بیشتر دسترسی پیدا کرد.

همچنین بسیاری از نرم افزار ها با وجود ادعای سازگاری با تبلت ها، اصلاً اجرا نشده و به دلایل مختلف کاملاً بلااستفاده و بی فایده می‌باشند. به همین دلیل نیز تیم نرم افزاری سایت PC Mag قادر بوده ۱۰۰ برنامه برتر آی پد را معرفی کند اما برای تبلت های آندرویدی تنها توانسته ۱۲ برنامه برتر پیدا کند.

متأسفانه این موضوع زمانی پر رنگ‌تر جلوه می‌کند که بدانیم قیمت متوسط نرم افزار های غیر رایگان Google Play از App Store نیز بیشتر بوده و کاربران برای تهیه ۱۰۰ نرم افزار برتر Google Play می‌بایستی تا دو برابر و نیم پول بیشتری پرداخت نمایند.

نتیجه گیری:

تبلت آی پد از زمان عرضه تا کنون همیشه به عنوان تبلت برتر بازار در نزد کاربران و کارشناسان انتخاب شده است (به عنوان مثال تبلت آی پد ۲ توانست عنوان بهترین تبلت کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۲ را به خود اختصاص دهد ) و قطعا فروشگاه App Store و نرم افزارهای با کیفیت آن در این موضوع تأثیر بسزایی داشته اند. سیستم عامل آندروید نیز با وجود موفقیت در بخش گوشی‌های هوشمند، آن طور که باید و شاید نتوانسته در بازار تبلت ها موفق شود که قطعا یکی از دلایل آن، کیفیت پایین‌تر فروشگاه نرم افزاری Google Play می‌باشد. بنابراین حداقل تا رسیدن تبلت های مبتنی بر ویندوز ۸، این آی پد است که عنوان تبلت برتر بازار را نزد خود نگاه خواهد داشت

/ 1 نظر / 19 بازدید
رامین

سلام / وبلاگ بسیار جالبی دارین اگر حاضر هستین با هم تبادل لینک کنیم ...